Шуурхай мэдээ New

etoim.mn
photos/unnamedgyvkyueel,2020.jpg

АН-ын ҮБХ-ны XV дугаар хурал цахимаар болж, нэр дэвшигчдээ тодруулжээ. Тэд 29 тойрогт дараах нэр дэвшигчдийг 2020 оны УИХ-ын сонгуульд өрсөлдүүлэхээр санал нэгдсэн байна.

Харин АН-ын сонгуулийн штабыг УИХ-ын гишүүн Я.Санжмятав, Тагнуулийн ерөнхий газрын дарга асан Б.Хурц, Ерөнхийлөгчийн тамгын газрын дарга асан З.Энхболд нар удирдахаар болжээ.  

Архангай аймаг

- Н.Батбаяр /УИХ-ын гишүүн асан/

- П.Мөнхтулга /АН-ын ҮБХ-ны гишүүн/

- Д.Золжаргал /УИХ дахь Ардчилсан намын зөвлөлийн, Ажлын албаны дарга/

Баян-Өлгий аймаг 

- Д.Мурат /УИХ-ын гишүүн/

- Б.Бэйсэн /Баян-Өлгий аймгийн Нэгдсэн эмнэлгийн Мэс заслын тасгийн зөвлөх эмч /

- Р.Гажайв /Баян-Өлгий аймгийн Барилгачдын холбооны тэргүүн/ 

Баянхонгор аймаг

- Р.Ганбат /УИХ-ын гишүүн асан/,

- А.Адъяасүрэн /Баянхонгор аймгийн Ардчилсан эмэгтэйчүүдийн холбооны тэргүүн/,

- П.Нүрзэд /АН-ын нарийн бичгийн дарга/

Булган аймаг 

- н.Гал-Эрдэнэ

- н.Өсөхбаяр 

Говь-Алтай аймаг

- Амгаланбаатар

- О.Батханд 

Дундговь, Говьсүмбэр аймаг

- Б.Наранхүү /УИХ-ын гишүүн/

- Л.Одсэр /Говьсүмбэр аймгийн Засаг дарга асан/

Дорнод аймаг

- Ж.Энхболд /Дорнод аймгийн МСУХ-ны тэргүүлэгч/,

- П.Батчимэг / Дорнод аймгийн АН-ын дарга/

Дорноговь 

- Ц.Жадамба /Мэдээлэл, Технологи, Шуудан, Харилцаа холбооны газрын дарга асан/,

- Д.Алтангэрэл 

Завхан аймаг

- З.Нарантуяа /УИХ-ын гишүүн/,

- Д.Батсайхан /Завхан аймгийн Засаг дарга/

Өвөрхангай аймаг

- О.Алтанэгэрэл /хуульч/,

- Б.Ганхөлөг /Г.Батхүү агсны хүү/,

- Ч.Даваабаяр /Баялаг бүтээгчдийн холбооны тэргүүн/

Өмнөговь аймаг 

-  Б.Бадраа

- Д.Бат-Эрдэнэ /“Ажнай” корпорацын Ерөнхийлөгч/  

Сүхбаатар аймаг

- Ж.Батсуурь /Сүхбаатар аймгийн Засаг дарга/

- Н.Ганибал /Ардчилсан намын Хэрэг эрхлэх газрын Дэд дарга/ 

Сэлэнгэ аймаг

- Д.Эрдэнэбат /УИХ-ын гишүүн/

- Д.Үүрийнтуяа /Ерөнхийлөгчийн зөвлөх/

- С.Баярцогт /УИХ-ын гишүүн асан/

Төв аймаг

- Д.Эрдэнэсувд

- Х.Тэмүүжин /УИХ-ын гишүүн асан/

- Ц.Туваан /АН-ын дэд дарга/

Увс аймаг

- С.Жавхлан /УИХ-ын гишүүн/

- О.Цогтгэрэл /ТЭСО корпорацийн Ерөнхийлөгч/

- Д.Цэндсүрэн /Увс аймгийн Засаг дарга асан/

Ховд аймаг

- Б.Пүрэвдорж /УИХ-ын гишүүн/

- Н.Пунцаг /Автотээврийн үндэсний төвийн дарга асан/

- Ш.Адьшаа 

Хөвсгөл аймаг

- Б.Баярмаа

- Д.Ганболд

- Ч.Батцогт 

Хэнтий аймаг

- Э.Бат-Үүл /Нийслэлийн Засаг дарга асан/

- Ж.Оюунбаатар

- Т.Пүрэвхатан 

Дархан-Уул аймаг

- Н.Мөнхдаш

- Б.Бямбасайхан

- Д.Энхтуяа 

Орхон аймаг

- О.Баасанхүү /УИХ-ын гишүүн/

- Д.Оросоо

- Ц.Батхуяг 

Багахангай,  Багануур, Налайх дүүрэг

- М.Энх-Амар

- Ц.Алтанцэцэг

Баянзүрх дүүрэг

- З.Энхболд /АН-ын даргын ахлах зөвлөх/

- Т.Батцогт

23-р тойрог  Баянзүрх дүүрэг

- Ц.Одонтунгалаг

- Д.Пүрэвдаваа /Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга асан/

- Ж.Баясгалан /Жүжигчин/ 

Сүхбаатар дүүрэг

- Р.Амаржаргал /УИХ-ын гишүүн асан/

- С.Эрдэнэболд /Ардчилсан залуучуудын холбооны Ерөнхийлөгч/

- Э.Долгион /"Bloomberg" телевизийн гүйцэтгэх захирал/ 

25-р тойрог Чингэлтэй дүүрэг

- Ц.Баатархүү /АН-ын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга/

- Г.Уянга /УИХ-ын гишүүн асан/

- Р.Булгамаа /Хуульч/

Баянгол дүүрэг

- С.Эрдэнэ /АН-ын дарга, УИХ-ын гишүүн/

- С.Одонтуяа /Баянгол дүүргийн Засаг дарга/

- Д.Батцогт 

Сонгинохайрхан дүүрэг

- Д.Батбаяр /УИХ-ын гишүүн асан/

- Б.Пунсалмаа

Сонгинохайрхан дүүрэг

- О.Магнай /АН-ын нарийн бичгийн дарга/

- П.Цэцэгмаа

- Г.Очирбат 

Хан-Уул дүүрэг

- Т.Энхсайхан

- Б.Түвшин

- Ч.Өнөрбаяр 

Таалагдахгүй байна

0
0

АНХААРУУЛГА

Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд etoim.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. Манай сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү. Хэм хэмжээ зөрчсөн сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй.

1.0

Сэтгэгдэл үлдээх